Zajęcia bezpłatne

Zajęcia bezpłatne

Początkiem roku akademickiego 2016/17 studenci zapisywali się na wybrane zajęcia i uczestniczyli w nich przez cały rok. Część zajęć studenci organizowali sobie samodzielnie, wybierając tematykę i sposób pracy, większość jednak prowadzili instruktorzy raz lub dwa razy w tygodniu, w określonych godzinach. Zapisy na zajęcia odbywają się do końca sierpnia lub do zapełnienia list w sekretariacie WCK.


Klub Seniora „Kawiarenka”.

Klub skupiała osoby starsze, będące na emeryturze w wieku powyżej 55 lat. Grupę tworzą mieszkańcy Wadowic i okolic. Spotkania mają otwartą formułę i pozwalają dzielić się doświadczeniem, wspólnie spędzić czas.kawiarenkaUrozmaiceniem są spotkania zaproszonych gości i rozmowy na różne tematy, dyskusje na temat obejrzanych filmów lub przeczytanych książek. Wsparcia przy animacji spotkań udziela emerytowana nauczycielka i członkini WUTW Maria Zawiła. Spotkania odbywają się we wtorki i trwają średnio ok. 2 godzin zegarowych. Łącznie stała liczba aktywnych klubowiczów to ok.25osób.


Klub Smakosza.

Klub kulinarny łączy osoby lubiące gotować, piec i chętnie dzielące się swoimi pomysłami kulinarnymi, przepisami czy inspiracjami. Uczestnicy spotykają się w trzech grupach, zazwyczaj co dwa tygodnie. W spotkaniach uczestniczy ok.35osób.

W trakcie minionego roku akademickiego odbyły się również spotkania tematyczne. W II semestrze obie grupy uczestniczyły w podstawowych warsztatach carvingu - studenci uczyli się zdobić owoce i warzywa pod okiem uczennic z Zespołu Szkół CKU im. Jana Pawła II w Radoczy.  Pod koniec roku akademickiego obie grupy odwiedziły „Tłocznię Chocznię” i samodzielnie tłoczyły soki owocowe.


Gimnastyka Mózgu. Zajęcia „gimnastyki mózgu” od października 2016 r. rozpoczęły dwie grupy pod okiem instruktorki Beaty Ćwięk.

W ramach zajęć prowadzonych głównie w oparciu o metodę Dennisona studentki ćwiczą prawą i lewą półkulę mózgu, rozwiązują łamigłówki, zagadki matematyczne, zabawy słowne, pracują z tekstem z rebusami, rozwijają kreatywne myślenie.Zestawy zadań i ćwiczeń umysłowych usprawniają i poprawiają percepcję wzrokową, zdolność koncentracji, szybkość i elastyczność myślenia.


Rękodzieło artystyczne. Zajęcia rękodzieła artystycznego prowadzi miłośniczka robótek ręcznych i autorka bloga "W harmonii"- Danuta Biernat.Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach, mają charakter otwarty, pozwalają nauczyć się robienia na drutach, ale przede wszystkim stwarzają możliwość dzielenia się swoimi umiejętnościami, pomysłami i inspiracjami. Podczas spotkań studentki pracują różnorodnymi technikami: decoupage, quilling, haft krzyżykowy, kanzashi, dzierganie na drutach, szydełkowanie      i wiele innych.

W roku ubiegłym – 2015/16 - instruktorka zorganizowała dwa spotkania z artystami działającymi na terenie Wadowic. Pierwsze z nich umożliwiło zapoznanie się z twórczością pani Sylwii Prażmowskiej – Kulig, która zdradziła wiele tajemnic malarskich, a drugie spotkanie odbyło się w gościnnej Pracowni CeraMikowej w Wadowicach. Był też czas na odwiedzenie Galerii Franciszka Suknarowskiego - artysty rzeźbiarza i malarza, ucznia Ksawerego Dunikowskiego.

Prace studentek można było oglądać od 10 – 20 maja 2016 r. na wystawie, zorganizowanej w ramach zakończenia roku akademickiego 2015/16 w holu teatralno-kinowym WCK.

Zajęcia bezpłatne WUTW


Galeria zdjęć z bezpłatnych zajęć WUTW