Zajęcia bezpłatne

Zajęcia bezpłatne

Początkiem roku akademickiego 2015/16 studenci zapisywali się na wybrane zajęcia i uczestniczyli w nich przez cały rok. Część zajęć studenci organizowali sobie samodzielnie, wybierając tematykę i sposób pracy, większość jednak prowadzili instruktorzy raz lub dwa razy w tygodniu, w określonych godzinach. Zapisy na zajęcia odbywają się do końca sierpnia lub do zapełnienia list w sekretariacie WCK.


Zajęcia bezpłatne WUTWKlub Seniora „Kawiarenka”. Grupę miłośników spotkań „Kawiarenki” tworzą mieszkańcy Wadowic i okolic. Spotkania miały otwartą formułę i pozwalały dzielić się doświadczeniem, wspólnie spędzać czas. Urozmaiceniem były pogadanki zaproszonych gości na różne tematy, dyskusje na temat obejrzanych wspólnie filmów lub przeczytanych książek. Wsparcia przy animacji spotkań w minionym półroczu udzieliła emerytowana nauczycielka i członkini WUTW Maria Zawiła. Spotkania odbywały się we wtorki i trwały średnio ok. 2 godzin zegarowych. W ramach „kawiarenki” odbyły się spotkania z firma SŁUCHMED, która przeprowadziła darmowe badanie słuchu i przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Wadowicach.


Zajęcia bezpłatne WUTWKlub Smakosza. Klub kulinarny „Smakosz” łączy osoby lubiące gotować, piec i chętnie dzielące się swoimi pomysłami kulinarnymi, przepisami czy inspiracjami. Uczestnicy spotykali się zazwyczaj co dwa tygodnie (jedna grupa) - w środy, w godzinach popołudniowych.  W trakcie minionego semestru odbyły się również spotkania tematyczne. W II semestrze obie grupy uczestniczyły w podstawowych warsztatach carvingu. Studenci uczyli się zdobić owoce i warzywa pod okiem uczennic z Zespołu Szkół CKU im. Jana Pawła II w Radoczy.  Pod koniec roku akademickiego obie grupy odwiedziły „Tłocznię Chocznię” i samodzielnie tłoczyły sok jabłkowy.


Gimnastyka Mózgu. Zajęcia „gimnastyki mózgu” rozpoczęły się od października 2015 r. podczas jednego miesiąca 3 zajęcia prowadziła instruktorka Beata Ćwięk w poniedziałki o godz. 17:15 i jedne zajęcia ruchowe m.in. z choreoterapii prowadziła Żaneta Żytko – we wtorki od godz. 14:00. zajęcia trwały godzinę zegarową. W ramach zajęć, prowadzonych głównie w oparciu o metodę Denninsona, studentki ćwiczyły prawą i lewą półkule mózgu, rozwiązywały łamigłówki, zagadki matematyczne, zabawy słowne, pracowały z tekstem z rebusami, rozwijały kreatywne myślenie i inne rozwijające pamięć i mózg zadania. W ramach ćwiczeń ruchowych uczestniczki przeprowadzały automasaż, ćwiczyły równowagę, usprawniały prace lewej i prawej półkuli mózgu, przeprowadzały ćwiczenia na koordynację ciała i pamięć i ćwiczenia relaksacyjne.


Zajęcia bezpłatne WUTWRękodzieło Artystyczne. Zajęcia rękodzieła artystycznego prowadziła miłośniczka robótek ręcznych i autorka bloga "W harmonii" - Danuta Biernat. Zajęcia miały charakter otwarty, pozwalały nauczyć się robienia na drutach, ale przede wszystkim stworzyły możliwość dzielenia się swoimi umiejętnościami, pomysłami i inspiracjami. Podczas spotkań panie pracowały  różnorodnymi technikami: decoupag, quilling, haft krzyżykowy, kanzashi, dzierganie na drutach, szydełkowanie i wiele innych. Instruktorka zorganizowała dwa spotkania z artystami działającymi na terenie Wadowic. Pierwsze z nich umożliwiło zapoznanie się z twórczością pani Sylwii Prażmowskiej – Kulig, która zdradziła wiele tajemnic malarskich, a drugie spotkanie odbyło się w gościnnej Pracowni CeraMikowej w Wadowicach. Był też czas na odwiedzenie Galerii Franciszka Suknarowskiego - artysty rzeźbiarza i malarza, ucznia Ksawerego Dunikowskiego. Prace studentek można było oglądać od 10 – 20 maja 2016 r. na wystawie, zorganizowaną w ramach zakończenia roku akademickiego 2015/16 w holu teatralno-kinowym WCK.


Galeria zdjęć z bezpłatnych zajęć WUTW