Wykłady

Wykłady

Wykłady 2016 - 2017

Wykład WUTW

Kraków dziedzictwem światowej kultury.

Zapraszamy na ostatni wykład w roku akademickim 2016/17, który poprowadzi dr hab. Jacek Dębicki z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, którego wadowiccy studenci mieli już przyjemność posłuchać w roku ubiegłym.wykład_kraków

Wykład na temat Ołtarza Mariackiego Wita Stwosza spotkał się z dużym zainteresowaniem. 4 maja zapraszamy na prelekcje o Krakowie. Temat spotkania brzmi:

„Kraków dziedzictwem światowej kultury. Zabytkowa urbanistyka i architektura miasta.”Wykład będzie traktował o urbanistyce i architekturze średniowiecznego Krakowa i dzisiejszym stanie zachowanie tej urbanistyki i architektury, a więc o założeniu czterech miast w Krakowie, najstarszej części miasta pod Wawelem wraz z piękną ulicą Kanoniczą, założeniu miasta gotyckiego, systemie obronnym Krakowa, historii Sukiennic, najważniejszych kościoła starożytnego miasta, itd.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


Wykłady prowadzone będą do końca roku akademickiego, czyli do maja 2017 roku. O tematyce kolejnych naukowych spotkań zadecyduje Rada Wadowickiego Uniwersytety Trzeciego Wieku, po wcześniejszych konsultacjach ze studentami.

Wykłady zazwyczaj odbywają się w pierwszym tygodniu miesiąca we wtorek lub w czwartek ok. godz. 17:00. Informacje o następnych spotkaniach dostępne będą na stronie internetowej WCK, na profilu  facebookowym Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz na plakatach.

Zapraszamy!