Wykłady

Wykłady

Wykłady 2016 - 2017

Czy Skawa już nam nie zagraża?

9 lutego, godz. 16:30, sala kameralna

wykład wutw_skawaDrugi semestr roku akademickiego 2016/17 w Wadowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku otworzy bliska tematyka, bo o historii rzeki płynącej przez Wadowice. Spotkanie ze studentami oraz wszystkimi zainteresowanymi poprowadzi 9 lutego 2017 r. o godz 16:30 Karol Witkowski - mgr geografii, doktorant na Wydziale Geograficzno-Biologicznym UP, asystent w Zakładzie Geoinformacji i Badań Geośrodowiskowych Uniwersytetu Pedagogicznego Krakowie; członek zwyczajny Stowarzyszenia Geomorfologów Polskich. Jakie  były średniowieczne powiedzie nad Skawą? Co Narutowicz robił nad Skawą? Czy Skawa już nam nie zagraża? - na te pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas czwartkowego wykładu.

Wstęp wolny!


Wykłady prowadzone będą do końca roku akademickiego, czyli do maja 2017 roku. O tematyce kolejnych naukowych spotkań zadecyduje Rada Wadowickiego Uniwersytety Trzeciego Wieku, po wcześniejszych konsultacjach ze studentami.

Wykłady zazwyczaj odbywają się w pierwszym tygodniu miesiąca we wtorek lub w czwartek ok. godz. 17:00. Informacje o następnych spotkaniach dostępne będą na stronie internetowej WCK, na profilu  facebookowym Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz na plakatach.

Zapraszamy!