Wydarzenia dodatkowe

Wydarzenia dodatkowe

Oprócz stałych zajęć, otwartych wykładów oraz bali integracyjnych seniorzy mogli wziąć udział w innych wydarzenia skierowanych do nich i otwartych dla każdego zainteresowanego.


8 kwietnia 2016 Wycieczka na krokusy. Uczestnicy sekcji turystycznej oraz wszyscy zainteresowani wyruszyli na poszukiwanie krokusów w tatrzańskie doliny. W związku z dużym zachmurzeniem studenci dotarli do Kuźnic i każdy mógł sam ustalić sobie trasę. Cześć wyjechała kolejką na Kasprowy Wierch, część dotarła do schroniska na Kalatówkach, a jeszcze kilka osób próbowało przejść do schroniska na Hali Kondratowej.  Szlak okazał się jednak zbyt oblodzony.

7 maja 2016 IV Marsz Nordic Walking Studentów UTW. Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku podobnie jak w zeszłym roku włączył się w ogólnopolską akcję, organizowaną przez Stowarzyszenie "Akademia Złotego Wieku" - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie, wspólnego maszerowania z kijami nordic walking. Spotkanie wszystkich maszerujących odbyło się przy Stadionie MKS Skawa i wszyscy wspólnie wyruszyli ścieżką rowerową do Zbywaczówki. Korzystając z gościnność „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju sołectwa Jaroszowice – Zbywaczówka” wszyscy zostali na poczęstunku w świetlicy. Rozpalono ognisko i biesiadowano do popołudnia.

8 maja 2016 Dzień Seniora. Z inicjatywy jednej ze studentek zostało zorganizowane popołudnie dla studentów WUTW z występami artystycznymi. Na nasze zaproszenie odpowiedziały pozytywnie zespół taneczny Pretty Woman z Oświęcimskiego Centrum Kultury, zespół Mamma Mia i Old Fire ze szkoły Tańca PRESTIŻ w Oświęcimu. Wszystkie trzy zespoły wykonały dla wadowickiej publiczność po 2 układu taneczne. Na scenie zaprezentowały się również wokalistki z  Wadowickiego UTW.

20 maja 2016 Wycieczka na Magurkę Wilkowicką. Pomysłodawczynią wycieczki była również jedna ze studentek. Niewielki grupka studentek wybrała się na szlak i napawając się pięknem Beskidów dotarła do schroniska.

12 czerwca 2016 Recital Tomasza Stockingera. Na zakończenie roku akademickiego seniorzy wzięli udział w Recitalu „Nie zapomnisz mnie", w wykonaniu Tomasza  Stockingera, któremu akompaniował pianista Stefan Gąsieniec. Recital poprzedziła projekcja filmu podsumowującego pracę studentów przez cały rok akademicki w wykonaniu Bartłomieja i Anny Lurka. Po projekcji uhonorowani zostali najaktywniejsi studenci, począwszy od tych którzy uczestniczyli we wszystkich wykładach, jednych obowiązkowych zajęciach i wykazywali zainteresowanie innymi, dodatkowymi wydarzeniami. Wszyscy studenci mogli odebrać darmowe zaproszenia, warunkiem były uregulowane wszystkie płatności. W wydarzeniu wzięły udział 182 osoby. Rozdano 134  zaproszenia dla studentów i sprzedano 48 biletów. Koszt biletów wynosił 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu.