Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

wutw

Koordynator projektu: Jagoda Bogdanowska (tel. 33 82 331 56 w. 104) lub mail: jagoda@wck.wadowice.pl


Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku złączył w ubiegłym roku akademickim ponad dwustu studentów, których zintegrowała chęć rozwijania swojej wiedzy, zainteresowań i poznawania grona nowych znajomych. Studenci uczestniczyli w zajęciach, wykładach, wspólnych wycieczkach, spotkaniach z interesującymi ludźmi czy warsztatach tematycznych.

Nowy rok niesie ze sobą kilka zmian, ale idea Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku jest niezmienna.  Zachęcamy przede wszystkim tych którzy jeszcze się wahają czy warto wyjść z domu. W przyjaznej atmosferze i koleżeńskim gronie, odmieniamy szarą codzienność na emeryturze, poprzez szereg zajęć i warsztatów, wydarzeń kulturalnych, wykładów i spotkań. Nowością w tym roku akademickim będą zajęcia relaksacyjne z elementami jogi i pilatesu, nauka języka niemieckiego i warsztaty taneczne. Staramy się odpowiadać na sugestie i potrzeby studentów, a także z przyjemnością pomagamy im realizować ich własne pomysły i inicjatywy.

W tegorocznym programie znajdziecie Państwo wydarzenia kulturalne dedykowane Seniorom, comiesięczne wykłady z różnych dziedzin nauki, kultury i sztuki, warsztaty komputerowe, język angielski, zajęcia ruchowe, zajęcia wokalne, rękodzieło artystyczne, gimnastykę mózgu, spotkania w Klubie "Smakosz" oraz spotkania w w Kawiarence WUTW, zajęcia plastyczne i spotkania w sekcji turystyczno-sportowej, a także nowe inicjatywy wymienione wcześniej.

Na zdobywanie nowych umiejętności, i poszerzanie swojej wiedzy nigdy nie jest za późno, a nauka to najlepszy sposób na zachowania sprawności i zdrowia na długie lata.

Oferta Wadowickiego UTW skierowana jest do osób, które nie miały dotąd okazji studiować, bądź chcą urozmaicić swoją aktywności, a także dla tych którzy już uczestniczyli w zajęciach WUTW.  Nie jest istotne dotychczasowe wykształcenie. Oferta skierowana jest w pierwszej kolejności do mieszkańców gminy Wadowice. Od 4 lipca w sekretariacie Wadowickiego centrum Kultury można zapisywać się na zajęcia płatne i bezpłatne. Nabór trwa do wyczerpania miejsc o ilości grup, godzinach zajęć i opłatach poinformowani zostaną studenci na spotkaniach organizacyjnych.

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku współpracuje partnersko ze Stowarzyszeniem "Manko" z Krakowa, popularyzując wydawnictwo "Głos Seniora", innymi WUTW i placówkami kultury, a także realizuje ogólnopolski projekt darmowej edukacji przez Latarników "Cyfrowa Polska Równych Szans". Patronem merytorycznym WUTW jest Polska Akademia Umiejętności z Krakowa. Program Uniwersytetu Trzeciego Wieku może być przez studentów modyfikowany i urozmaicany ich pomysłami.

Tygodniowy harmonogram zajęć WUTW 2016 / 2017


Zajęcia dostępne są w 3 blokach:

  1. blok teoretyczny: comiesięczne (1 raz w miesiącu) wykłady naukowe oraz spotkania tematyczne;
  2. blok warsztatowy: zajęcia ruchowe, warsztaty komputerowe, język angielski (poziom podstawowy i kontynuacja), zajęcia wokalne, gimnastyka mózgu, warsztaty Rękodzieła Artystycznego, zajęcia plastyczne, sekcja turystyczno – sportowa, warsztaty taneczne, zajęcia relaksacyjne z elementami jogi i pilatesu, język niemiecki;
  3. blok integracyjny: zabawy taneczne, wycieczki, ogniska, wydarzenia kulturalne w ofercie Wadowickiego Centrum Kultury.

Pliki do pobrania:

    Galeria zdjęć

  • taniec
  • Taniec.JPG
  • taniec1.jpg