Wakacje 2016

Wakacje 2016

wakacje 2016

Zakończenie roku co raz bliżej, wielkimi krokami zbliżają się również wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Latem nie ma jednak czasu na nudę, dlatego jeśli tylko nie macie jeszcze planów wakacyjnych to zapraszamy do zapoznania się z ofertą Wadowickiego Centrum Kultury.

W naszym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodszych zapraszamy do „Kina Malucha” – połączonego z zajęciami tematycznymi i zabawami animacyjnymi. Nie zabraknie również zajęć rozwijających kreatywnie myślenie i manualne zdolności oraz wycieczek do Cukierni Wadowice, gdzie maluchy zobaczą jak powstają lody i będą mogli degustować przysmaki. Starsze dzieci zapraszamy na bajkowe „środAwisko”, zajęcia architektoniczne i modelowania balonowych zwierząt oraz modelarstwo.

Dla pasjonatów tanecznych wrażeń mamy tygodniową letnią szkołę tańca, gdzie podczas każdych zajęć będzie można wypróbować różnych stylów (taniec towarzyski, współczesny, hip – hop, modern jazz czy dancehall i tutting). W naszej ofercie nie może oczywiście zabraknąć wycieczek. W lipcu wybierzemy się do Chorzowa, gdzie odwiedzimy Planetarium oraz Zoo, a w sierpniu jak na prawdziwego kibica przystało zwiedzimy stadion Wisły oraz dodatkowo zobaczmy co słychać w Radiu Kraków. Miłośnicy klocków Lego będą mogli rozwijać swoje pasje podczas warsztatów Robokulki - jednorazowych lub tygodniowych zajęć z robotyki.

Fanów gier planszowych zapraszamy na „Wadowicki Skwer Planszowych Gier”, który umiejscowiony będzie na ulicy Zatorskiej obok Tesco. Będzie to miejsce gdzie od 1 do 31 lipca od poniedziałku do piątku będzie można bezpłatnie wypożyczyć różnorodne gry i miło spędzić czas. Zapraszamy również do Muzeum Miejskiego gdzie uczestnicy letnich zajęć poznają japońską sztukę opowiadania bajek za pomocą ilustracji i małego drewnianego parawanu.

W ogrodzie przy ulicy Kościelnej rodziny będą mogły wziąć udział w grach i zabawach plenerowych, a starsze dzieci wybiorą się w podróż śladami wadowickiego rzeźbiarza Józefa Jury. Gimnazjaliści zgłębią tajniki survivalu i spróbują swoich możliwości wspinaczkowych w Jaroszowicach pod okiem profesjonalistów. To nie koniec wakacyjnych atrakcji. Dla młodzieży i dorosłych przewidujemy trzy seanse kina plenerowego w Parku Miejskim, dwie Noce Horrorów w kinie Centrum, Koncerty Organowe, Reggae Most, koncert zespołu „Potok słów” oraz koncert Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, a na zakończenie wakacji Młyn Jazz Festiwal. Zapraszamy!

Opisy wydarzeń

Zapisy na wakacyjne wydarzenia przyjmuje sekretariat WCK.

Pliki do pobrania:

    Galeria zdjęć

  • wakacje 2016