Dzień Tańca

Dzień Tańca

Wielkie święto tancerzy w WCK!

art clip danceTaniec to jedna z najpiękniejszych dziedzin sztuki, gdzie ruch ciała połączony z muzyką wyraża dużo więcej niż słowa. Jeśli nie obca Ci jest taka dewiza, a taniec jest Twoją pasją, to nie może Cię zabraknąć na wspólnym świętowaniu!

Międzynarodowy Dzień Tańca jest świętem wszystkich tancerzy oraz choreografów na całym świecie i obchodzony jest 29 kwietnia. W tym roku również Wadowickie Centrum Kultury, włącza się z entuzjazmem w jego obchodu, pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim tancerzom i zaprasza7 maja 2016 roku do wspólnego tańca.

W tym dniu odbędą się warsztaty choreograficzno – taneczne dla młodzieży pt.:,,Malowanie w czasie i przestrzeni”. Najmłodszych tancerzy zapraszamy na warsztaty z pantomimy i tańcapt.:,,Taneczny Mimodram”. Nie zabraknie również pokazów zespołów tańca nowoczesnego działających przy Wadowickim Centrum Kultury oraz zespołów z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Tego dnia ogłosimy również zwycięzców pierwszego konkursu ,,Art Clip Dance”, a także będziemy gościć artystów z Autorskiego Teatru Ruchu WAMPA z Tychów, którzy zaprezentują spektakl taneczno – teatralny pt.:,,Mojry”. Całe świętowanie zakończy się wspólnym oglądaniem filmów oczywiście o tematyce tanecznej.Poniżej szczegółowy program ,,I Dnia Tańca”.

Zapraszamy do aktywnego udziału wszystkich pasjonatów tańca!

Pliki do pobrania: