Zapraszamy na zajęcia stałe do WCK!

Zapraszamy na zajęcia stałe do WCK!


Chcesz rozwijać swoje zdolności artystyczne? Zapraszamy na zajęcia stałe do WCK!

Swoje roczne działania, podsumowujące rok szkolny 2015/2016 zaprezentowały pod koniec czerwca grupy zajęciowe działające w Wadowickim Centrum Kultury. W związku z dużym zainteresowaniem już od 1 lipca uruchomione zostały zapisy do sekcji artystycznych, które rozpoczną działanie od października.

WCK zakończyło rok szkolny 2015/2016 dniami otwartymi, które odbyły się w dniach 23 – 25 czerwca. Pokazy rozpoczęły się w czwartek prezentacjami maluchów z Pracowni Przedszkolaka oraz młodszych grup teatralnych: Piccolo i Sokoliki. W piątek miał miejsce wernisaż wystawy prac plastycznych, ceramicznych i modelarskich oraz występy zespołów tanecznych i wokalnych. Ostatniego dnia zaprezentowały się teatry młodzieżowe: Próg Junior oraz Sokół.


zajecia stałeJuż od 1 lipca przyjmujemy zapisy na zajęcia stałe, które rozpoczynają się od października. Mamy zajęcia zarówno dla dzieci i młodzieży ale także dla dorosłych. Najmłodsi (od 3 – 5 lat) mogą razem z rówieśnikami poznawać i odkrywać świat na zajęciach Pracowni Przedszkolaka. Dla nieco starszych przygotowaliśmy kilka innych propozycji. Wokaliści będą mogli rozwijać swój talent muzyczny. Młodzi aktorzy na pewno odnajdą się w jednej z naszych grup teatralnych, a pasjonatów tańca zapraszamy na zajęcia taneczne, na których nowością będą elementy akrobatyki sportowej.Dorosłych pragnących poznać podstawowe kroki i figury tańców towarzyskich oraz popularnych tańców użytkowych zapraszamy na Kurs Tańca Towarzyskiego I stopnia. Dzieci i młodzież o uzdolnieniach plastycznych mogą rozwijać swoje zdolności w Klubie Plastycznym. Osobom lubiącym „tworzyć coś z niczego” proponujemy rozwijające zajęcia ceramiczne, a fascynatom podniebnych maszyn zapewne spodoba się Pracownia Modelarska. Zapraszamy również wszystkie młode mamy na warsztaty fotograficzne w klubie „Mamarazzi”, gdzie zdobędą cenną umiejętność fotografowania swoich pociech. Młodzieży lubiącej działać i wyrażającej chęć udziału w ciekawych projektach kulturalnych nie może zabraknąć w grupie Wolontariatu WCK. Uruchomione zostaną również zajęcia z robotyki - RoboKulka, które w ferie cieszyły się dużym zainteresowaniem u najmłodszych. Nową propozycją WCK będzie uruchomienie Akademii Architektury dla gimnazjalistów. Cotygodniowe zajęcia będą miały na celu uwrażliwienie młodych ludzi na zagadnienia z zakresu urbanistyki, architektury, łącząc teorie z praktyką.

Zapisy przyjmujemy do 15 września lub do wyczerpania miejsc w sekretariacie WCK oraz pod numerem tel. 33 82 331 56. Informacje odnośnie harmonogramu zajęć i opłat będą udzielane na spotkaniach organizacyjnych pod koniec września br.,  o których poinformujemy Państwa telefonicznie.