Studio Wokalne

Studio Wokalne

zajęcia wokalneGrupa KIVI skupia młodszych doświadczeniem i umiejętnościami wokalistów. Podczas zajęć poznają oni zarówno teorię, jak i praktykę poprawnego śpiewania (dykcja, ćwiczenie emisji głosu, harmonii). Postępy w nauce i warsztacie wokalnym prezentują na przeglądach i konkursach i mają w tej dziedzinie już swoje trofea.

Zespół ATTACCA - działa od 2005 roku w Wadowickim Centrum Kultury pod kierunkiem Bogumiły Kowalczyk. Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia w festiwalach o zasięgu  ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in I Miejsce na Festiwalu Piosenki  Religijnej "Psalite Deo". Jest trzykrotnym zdobywcą Nagrody Głównej w  Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski".  Wraz z wokalistką i zespołem Attacca na scenie okazjonalnie występują muzycy : Darek  Wilk - instr. klawiszowe , Marek Czuba - gitara basowa , Boguś Tomczyk -  perkusja  , Andrzej Wojtal - gitara . Z tym składem muzyków zespół  Attacca wraz z Olą Kasprzyk dwukrotnie był laureatem największego w  Polsce konkursu o randze międzynarodowej - Festiwalu Kolęd i Pastorałek w  Będzinie, w 2011 roku zdobywając na nim I Miejsce.

W tym roku w zastępstwie za Bogumiłę Kowalczyk instruktorem wokalnym jest Sylwia Buchalska. Na co dzień dyrygentka Saltrom Gospel Choir, instruktorka warsztatów gospel, laureatka konkursów wokalnych, wyróżniona m.in. przez Krzesimira Dębskiego oraz Jarosława Śmietanę.zajęcia wokalne