Wykonawcy

Wykonawcy

Reggae Most 2016 - wykonawcy


18:00 | Bethel

Zespół „Bethel” (nazwa zaczerpnięta z Biblii) powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku. Początkowo grupa działała pod nazwą „Sacrum” skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Na ich koncertach można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo.  W 2010 roku wydał debiutancką płytę pt.: „Muzyka Serc”. Na wadowickiej scenie gościć będzie po raz pierwszy. Będzie to godzina 18:00!


19:30 | Naaman

Naaman to generująca niesamowitą energię i silny emocjonalny przekaz formacja z Lubina tworząca od kilku lat, szeroko pojętą, polską scenę reggae (roots, modern roots, dub, dancehall). Jest to kooperacja doświadczonych muzyków i młodych, żywiołowych wokalistek. Pierwszy głos składu – śliczna i charyzmatyczna Nadia, sprawia, że każdy koncert to nie tylko eksplozja niezapomnianych emocji, ale również wymiana pogodnej energii i nieustająca interakcja z publicznością. Zespół zadebiutował na dużej scenie w 2003 r. Muzykę uzupełniają przemyślane teksty, w których mowa o motorze ludzkich poczynań – emocjach. Występ o godz. 19:30


21:00 | Junior Stress & SUN EL BAND

Junior Stress czyli Marcel Galiński został wychowany został w domu pełnym muzyki - jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego reggae sound systemu Love Sen-C Music. Wokalista polskiej sceny reggae i dancehall pochodzi z Lublina. Pod skrzydłami krewnych i znajomych w sound systemie nabierał wiedzy o muzyce i swobody na scenie. Po kilku latach powstał pierwszy niezależny projekt Juniora Stressa, czyli Geto Blasta. Junior Stress współpracował z m.in. Eastwest Rockers, Mariką, Grubsonem, Ras Lutą, a także usłyszeć go można na ostatniej płycie Hemp Gru.


22:30 | Pablopavo i Ludziki

Pablopavo, a właściwie Paweł Sołtys urodził się w 1978 roku w Warszawie. Jest on polskim wokalistą reggae i raggamuffin, jednym z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku. Jego specjalnością są bardzo długie i skomplikowane partie wokalne oparte na freestyle. Karierę rozpoczął w zespole „Saduba”. Od 2002 wraz z Reggaeneratorem i Krzakiem współtworzy „Zjednoczenie Sound System”, od 2003 jest wokalistą „Vavamuffin”, prócz tego od 2006 udziela się w "Ba-Lan Soundsystem" oraz w zespole "Sedativa". Współpracował m.in. z Fu (Olsen/Fu, Zipera, ZIP Skład), Hemp Gru, O.S.T.R., Sidneyem Polakiem, Sedativą, Dreadsquadem, Magierą, James Ashen, Habakuk, Junior Stress i Maleo Reggae Rockers. Poza śpiewem w Vavamuffin i sound - systemach Pablopavo rozpoczął karierę solową. Jego debiutancki album zatytułowany „Telehon” pojawił się 26 września 2009 nakładem wydawnictwa Karrot Kommando i jest sygnowany nazwą "Pablopavo & Ludziki". 30 marca 2011, w dzień jego trzydziestych trzecich urodzin, premierę miał drugi album Pablopavo i Ludzików, nazwany "10 piosenek". Trzecią płytę pod tytułem "Głodne kawałki" wydał 28 listopada 2011 we współpracy z producentem Praczasem.