Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski już w marcu!

Kontynuując wieloletnią tradycję, Wadowickie Centrum Kultury przystępuje do organizacji 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu powiatowym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych.

Eliminacje odbędą się 10 marca 2017 roku w sali kameralnej WCK. Konkurs będzie prezentowany w formie czterech turniejów: recytatorskim, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa oraz turnieju jednego aktora. Jego celem jest skłonienie uczestników do rozmowy językiem polskim, szukania własnej osobistej interpretacji utworów. Na zgłoszenia czekamy do 2 marca 2017 roku w sekretariacie WCK. Grono laureatów bez wyszczególnienia miejsc, jurorzy ujawnią po prezentacjach konkursowych, a uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i występ laureatów nastąpi o godzinie 19:00, tuż przed spektaklem gościnnym Grupy RETRO- spekcja pt. „Pamiętasz była miłość” w wykonaniu Dagny Cipory, Joanny Juchy oraz Adriana Gawlika.

Uczestnicy eliminacji mogą wziąć udział również w warsztatach, które odbędą się w dzień konkursu po przesłuchaniach konkursowych. Zainteresowani proszeni są o zaznaczenie chęci uczestnictwa na karcie zgłoszenia. Szczegółowy harmonogram oraz informacje na temat warsztatów będą dostępne w terminie późniejszym na naszej stronie.

Wstęp wolny na konkurs. Bilety na spektakl 20 zł - przedsprzedaż, 25 studenci WUTW,  30 zł w dniu wydarzenia. Bilety do nabycia w sekretariacie WCK, kasie kina oraz poprzez stronę internetową.

Spektakl towarzyszący: "Pamiętasz, była miłość"


Pliki do pobrania: