Festiwal Teatralny "Zgraja"

Festiwal Teatralny "Zgraja"

zgraja 2017

44 Wadowickie Spotkania Teatralne „Zgraja”

19 - 20 - 21 maja 2017 r.


Tegoroczne Wadowickie Spotkania Teatralne „ZGRAJA” zapowiadają prawdziwe święto teatru! W tym roku tworzymy nową jakość poszerzając festiwal o Teatralną Noc Muzeów. Spotykać będziemy się w różnej przestrzeni miejskiej, a swoją obecnością zaszczyci nas sam Wojciech Pszoniak ze spektaklem pt. „Belfer”.

Od dwóch lat wsparcia udziela nam Uniwersytet Jagielloński obejmując honorowym patronatem wszystkich „Zgrajowiczów”. Oprócz kultowego już spektaklu pt. „Belfer”, uczestnicy będą mogli zobaczyć spektakle plenerowe: „Rękodzieło artystyczne” w wykonaniu Teatru Figur Kraków, „Beczkę śmiechu” autorstwa Teatru Na Walizkach oraz pokaz fireshow w wykonaniu Grupy Lumen Noctis.

Podobnie jak w roku ubiegłym z teatralnym świętem ruszamy w maju. Zapraszamy do udziału nieinstytucjonalne grupy teatralne z całej Polski, których członkowie ukończyli 16 lat. Od kilku lat istotą festiwalu jest przede wszystkim spotkaniem pasjonatów teatru oraz integracja środowiska, stąd głównie skupiamy się na atmosferze całego wydarzenia. Z tego też powodu w szczególności zależny nam na obecności grup teatralnych przez trzy dni trwania festiwalu w pełni w nim uczestnicząc.

WST to nie tylko kompozycja spektakli, warsztatów, ale również nagromadzenie burzliwych dyskusji i emocji. Czas wzruszeń, pozytywnych wibracji, ciekawych doświadczeń oraz nawiązywania nowych znajomości. Festiwal istnieje od lat ale co roku jest inny bo zmieniają się uczestnicy, którzy wpływają na jego atmosferę.

W tym gronie nie może zabraknąć WAS! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 20 kwietnia br.! Szczegółowy program festiwalu będzie dostępny w późniejszym terminie.

Pliki do pobrania: